Csökkenő egyszázalékos felajánlás

2014. szeptember 22., címkék: egyházfinanszírozás, egyszázalék, egyszázalék 2014, egyszazalek, Egyszázalék

2014-ben 90 ezerrel kevesebb magyar adófizető támogatta az egyházakat személyi jövedelemadója egyszázalékával. A Magyarországi Református Egyház az idei negatív fordulat egyik legnagyobb vesztese, egyházunk, a NAV előzetes tájékoztatása alapján 210 937 felajánlás mellett 801 656 723 Ft-ot gyűjtött. Ez az eredmény azt jelenti, hogy 2014-ben 9,2 százalékkal kevesebben támogatták a református társadalmi szolgálatot, az egyházi költségvetés pedig százmillió forinttal, 11,1 százalékkal kevesebb egyszázalékos bevétellel számolhat, mint tavaly.

„Elbuktam az életem irányítását”

2014. február 03., címkék: egyszázalék 2014, interjú

Zsolt 32 éves, 3 éve tiszta. Előtte 14 évig fogyasztott különböző kábítószereket, 9 hónapig volt hajléktalan. Több elvonókúra és egy megtérés után újra kellett tanulnia az életet. Ma dolgozik, stabil párkapcsolata van, felelősségteljes életet akar élni. A Magyarországi Református Egyház idei egyszázalékos kampányának szereplőjével félelemről, kudarcokról, elfogadásról és újrakezdésről beszélgettünk.